Ks. Adrian organizuje z naszej parafii pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 18.11 - 25.11. 2020 r. Przewodnikiem będzie ks. prof. dr hab. Piotr Łabuda. Udajemy się do Jerozolimy, gdzie nasza parafia otrzyma relikwie Golgoty. Cena pielgrzymki to: 900 zł i 900 $. Zapisów można dokonywać w kancelarii składając kartę zgłoszenia i kwotę 900 zł  pozostałą kwotę na spotkaniu przedpielgrzymkowym, o którym poinformujemy. Więcej informacji u ks. Adriana. Bardzo serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania. 
 

Pielgrzymka do Ziemi św.

Ziemia Święta szerzej zobaczona

Bochnia, 18-25.11.2020 r.

1 Dzień: Msza św. na lotnisku w Krakowie. Odprawa lotniskowa i wylot do Tel Avivu o godz. 10.20. Przylot 14.45, odprawa lotniskowa i przejazd do Jerozolimy. Stare miasto i Bazylika Bożego Grobu – zamknięcie drzwi bazyliki. Jerozolima nocą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

2 Dzień: Śniadanie. Betlejem. Kościół Małej Arabki – wspólnota Karmelitańska, przejazd pod Herodion, Pole Pasterzy, przejazd do Bazyliki Bożego Narodzenia – Msza św., Grota Mleczna. Pustynia Mar Saaba. Tarasy widokowe Pustyni Judzkiej. Zejście do doliny Potoku Cedron. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

3 Dzień: Śniadanie, Przejazd przez klasztor Teodozjusza oraz potok Cedron do Betanii. Nawiedzenie Betanii – Kościół Marii, Marty i Łazarza – Msza św. Przejazd na Pustynię Judzką – Wadi Qelt. Zejście do klasztoru św. Jerzego – miejsce zwiastowania narodzin NMP i pobytu proroka Eliasza. Przejazd nad rzekę Jordan (Qasar El Yahud) – miejsca chrztu Jezusa, miejsce wniebowzięcia proroka Eliasza. Przejazd do Jerycha, Góra Kuszenia, źródła Elizeusza, starożytności Jerycha. Przejazd przez Qumran nad Morze Martwe – kąpiel w Morzu Martwym. Meczet grobu Mojżesza. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

4 Dzień: Śniadanie. Dzień w Galilei. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris – Msza św., ogrody Bahaistów, przejazd przez równinę Ezdrelon oraz Armagedon do Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa – Żywiciela, przejście do synagogi w Nazarecie. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Nazarecie.

5 dzień: Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – Msza św. Jezioro Galilejskie: Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba, Kaplica Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Góra Błogosławieństw – Msza św. Rejs po Jeziorze Galilejskim i ryba św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

6 Dzień: Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Góry Oliwnej: Betfage (początek drogi niedzieli Palmowej) – Msza św., miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, kościół Dominus Flevit i cmentarz na Górze Oliwnej, Bazylika Konania i Ogród Getsemani, Bazylika Wniebowzięcia NMP, Grota Snu Apostołów, Dolina Potoku Cedron, Kościół św. Anny i Sadzawka Bethesda, Litostrotos – sadzawka Wróbla oraz twierdza Antonia, Stare Miasto – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do starożytnego grobu w ogrodzie, Szkoła Biblijna i Kościół męczeństwa św. Szczepana. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Betlejem.

7 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Brama Jafska, Przejście do Kościoła św. Jakuba i dzielnica ormiańska Jerozolimy, Brama Syjon i Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik żydowski i chrześcijański, grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (synagoga oraz ściana Płaczu), Cardo, sadzawka Siloe, pole Hakeldama, dolina Cedron, groby królewskie. Przejazd do Ain Kerem – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP – Msza św., Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela.. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

8 Dzień: Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa i wylot do Krakowa 6.30. Przylot do Krakowa 09.15, powrót do Bochni.

Przewodnik: ks. prof. dr hab. Piotr Łabuda

Cena pielgrzymki zawiera całość kosztów-przelot samolotem, opłaty lotniskowe, hotel (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (śniadanie wraz z napojami – kawa, herbata, soki i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu), ryba św. Piotra, przejazdy autokarem, napiwki, przewodnik z licencją, wstępy, zestawy słuchawkowe, ubezpieczenie rozszerzone (AXA pl). W kalkulacji uwzględniono wszystkie koszty i opłaty. Nie ma żadnych kosztów czy opłat ukrytych – dodatkowych. Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy sam sobie kupuje).

Koszt całkowity: 900 $ + 900 PLN.

Zapisem jest złożenie karty zgłoszenia i wpłata 900 PLN. Wpłata 900$ na spotkaniu przedpielgrzymkowym.

Uwaga: Paszport winien być ważny minimum pół roku od daty powrotu. Nie może zawierać pieczątek i wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia.