1. Modlitwa różańcowa z wypominkami naszych bliskich zmarłych codziennie o g. 17.00.

2. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy a w piątek ku czci Św. Jana Nepomucena.

3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII szkoły podstawowej zapraszamy we czwartek na spotkanie w dolnym kościele na godz. 16.30, a potem na różaniec.

4. W sobotę 18 listopada przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz. Z tej okazji już w piątek zaraz po Mszy św. wieczornej odbędzie się czuwanie, które poprowadzi młodzież. W programie także ucałowanie relikwii błogosławionej Karoliny.

5. W piątek 17 listopada po Mszy św. wieczornej odbędzie się na plebanii pierwsze spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy.

6. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka, za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Hasłem są słowa Orędzia na ten dzień: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Na pewno jedną z form wspierania ubogich dzieci będzie zbliżająca się ogólnopolska akcja Caritas, czyli Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz „Akcja Kilo”.

7. Za tydzień, w 3-ą niedzielę miesiąca składka na tacę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów nowych ocieplaczy na ławki w kościele. Niech dobry Bóg hojnie wynagrodzi i pobłogosławi wszystkim chętnym ofiarodawcom.

8. Dziękujemy wiernym z ul. Łopianka, Hillebranda i Gąsiorka za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 260 zł. na Kościół. Msza św. w ich intencji: 26 II 2018 – 6.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z ul. Dębczej.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy dwom Panom Andrzejowi i Kazimierzowi za jednodniową pracę przy kościele. Bóg zapłać.

10. Akcja pomocy dla chorego i niepełnosprawnego 5 letniego Filipka przeprowadzona przez Szkolne Koło Caritas przyniosła kwotę w wysokości 3130,37 złotych. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu Filipa i jego rodziny składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Bóg zapłać LSO za przeprowadzenie kwesty na cmentarzu w dniu 1 listopada a ofiarodawcom za dar serca i dłoni w kwocie 1338 zł. na remont i utrzymanie starego budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

12. W czwartek 16 listopada nie będzie spotkania Szkolnego Koła Caritas.

13. Parafia św. Pawła zaprasza na Msze św. dla osób niepełnosprawnych w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 14.00 w dolnym kościele.

14. Na ekrany kin wchodzi jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów fabularnych w historii pt. „Sprawa Chrystusa”. Opowiada on prawdziwą historię słynnego amerykańskiego dziennikarza śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce. „Sprawa Chrystusa” w kinach od 17 listopada. Gorąco zachęcamy.

Do wieczności Bóg odwołał w tym tygodniu śp. + Leokadię Łój w 63 r. życia. Jej pogrzeb będzie we wtorek o g. 14.00 na Łychowie. W sobotę zmarł także śp. +Alojzy Góral w 81 r. życia. Jego pogrzeb odbędzie się w środę w kościele parafialnym prawdopodobnie o g. 13.00. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

1. W tygodniu modlitwa różańcowa z wypominkami listopadowymi o g. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Wypominki roczne możemy jeszcze składać do 30 listopada.

2. Młodzież rozprowadza dziś flagi biało-czerwone. Dochód przeznaczony jest na działalność KSMu.

3. Spotkanie Członków i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Sali pod plebanią.

4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy we wtorek na spotkanie w dolnym kościele na godz. 16.30, a potem na różaniec.

5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum zapraszamy we czwartek na spotkanie w dolnym kościele na godz. 16.30, a potem na różaniec.

6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy a w piątek ku czci Św. Jana Nepomucena z ucałowaniem relikwii Świętego.

7. W sobotę 11listopada przypada 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji poległych w obronie Ojczyzny a także o pokój i pomyślność dla Polaków w kraju i za granicą.

W tym dniu swoje Imieniny będzie obchodził P. Marcin – organista. Dziękujemy Drogiemu Solenizantowi za troskę o piękno oprawy muzycznej podczas Liturgii Eucharystycznej i życzymy Błogosławieństwa Bożego, zdrowia, pomyślności i wszelkich łask Bożej Opatrzności.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

9. Bóg zapłać wiernym z ul. Murowianka bez bloków za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 70 zł. Msza św. w ich intencji: 26 II 2018 – 6.30. Byli proszeni mieszkańcy ul. Krasińskiego ale nie było nikogo. Na ten tydzień proszeni są wierni z ul. Łopianka, Hillebranda i Gąsiorka.

10. Cieszymy się nowymi ocieplaczami - wykładzinami na ławki. Niech służą jak najdłużej. Ich koszt wynosi 15.000 zł. Wszystkim, którzy pomagają od serca składając ofiarę na tacę z wdzięcznością wypowiadamy stokrotne Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na działalność misyjną PDMD. Zebrano 1436 zł. Bóg zapłać!

12. W tym tygodniu nie będzie spotkania PDMD (ks. Damian na rekolekcjach)

13. W sobotę 21 października, ks. Józef Korczyński, często pomagający w naszej parafii, otrzymał w Warszawie patent na pierwszy stopień oficerski. Nominacje podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę wręczył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Tytuł podporucznika rezerwy stanowi wynagrodzenie za przymusową służbę, do której w latach 1959-80 władze PRL zmusiły ok. 3 tysiące studentów seminariów duchownych, naruszając tym samym porozumienie zawarte z Kościołem. Tworzono z nich specjalne kompanie kleryków, zmuszano ich do ciężkich prac, wyśmiewano i uniemożliwiano praktyki religijne, poddawano indoktrynacji, próbując przy tym nakłonić ich do rezygnacji z powrotu do seminarium.

Gratulujemy Czcigodnemu Księdzu Józefowi tego wyróżnienia i życzymy obfitych łask Bożych w służbie Bogu i Kościołowi.

Również dzisiejszemu Solenizantowi Ks. Sławomirowi życzymy obfitych łask Bożych, opieki Maryi – Matki kapłanów, zdrowia, ciepłego uśmiechu parafian, zawsze pogodnych myśli i samych wspaniałych dni. Szczęść Boże!

MSZE ŚW. POGRZEBOWE:

† Zbigniew Cempa

W Parafii:

 1. Od sąsiadów z bl. 10 kl. IV: 09.02.2018 – 6.30
 2. Od sąsiadów z bl. 10 kl. IV: 10.02.2018 – 6.30
 3. Od sąsiadów z bl. 10 kl. IV: 11.02.2018 – 6.30
 4. Od Właścicieli Firmy Wasbud i Kolegów z pracy syna Rafała: 18.05.2018 – 6.30
 5. Od Właścicieli i Pracowników Firmy Gold-Bus: 20.05.2018 – 15.30
 6. Od szwagra Pawła z rodz.: 17.04.2018 – 17.30
 7. 7.Od syna Rafała z rodz.: 06.05.2018 – 15.30

Poza Parafią:

 1. Od rodz. Irytowskich
 2. Od Właścicieli i Pracowników Firmy Gold-Bus
 3. Od Właścicieli i Pracowników Firmy Gold-Bus
 4. Od Właścicieli i Pracowników Firmy Gold-Bus
 5. Od Właścicieli i Pracowników Firmy Gold-Bus
 6. Od Właścicieli i Pracowników Firmy Gold-Bus
 7. Od Właścicieli Firmy Wasbud i Kolegów z pracy syna Rafała
 8. Od Właścicieli Firmy Wasbud i Kolegów z pracy syna Rafała
 9. Od Właścicieli Firmy Wasbud i Kolegów z pracy syna Rafała
 10. Od Właścicieli Firmy Wasbud i Kolegów z pracy syna Rafała
 11. Od Magdaleny i Łukasza Wywiał
 12. Od rodz. Szewczyków z Niepołomic
 13. Od Wiesława Gizy
 14. Od kolegów z Firmy Telesfor
 15. Od Teresy Ryndak z rodz.
 16. Od Bogumiły Słoniny z córkami
 17. Od Firmy transportowej Miąsko

         Powyższe Msze św. oraz 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu odprawi poza Parafią: ks. Mieczysław Kamionka

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Składka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne do dyspozycji Ojca św.

Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci rozprowadzają dzisiaj różańce misyjne i silikonowe opaski pozwalające zamanifestować wiarę w Jezusa. Ofiary będą przeznaczone na cele misyjne.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, także dzieci i młodzież z PDMD, aby modlić się za misjonarzy, za kraje w których brakuje kapłanów oraz za prześladowanych chrześcijan.

Po Mszy św. o g. 10.00 i 11.30 przy kościele pan Piotr Krawczyk z Tarnowa będzie rozprowadzał książkę swojego autorstwa „Pastuszkowie z Fatimy” – pięknie ilustrowana opowieść o dzieciach fatimskich, ich spotkaniach z Matką Bożą, książka napisana w formie przygodowej dla dzieci. Koszt 20 zł.

2. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu:

- w kościele o g. 17.00 – w poniedziałek prowadzi Krucjata Wyzwolenia Człowieka

- w kaplicy na Murowiance o g. 18.00

3. We środę przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II, pap. a w sobotę Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

4. Kandydatów do bierzmowania z klas VI szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 16.30 w dolnym kościele, a potem na nabożeństwo różańcowe.

5. Za tydzień o g. 11.30 będziemy przeżywać Jubileusz 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. dra Wiesława Piotrowskiego, proboszcza i kustosza Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tej Eucharystii i dziękczynienia Bogu za dar kapłaństwa.

6. Młodzież zapraszamy na Mszę św. z kazaniem w najbliższą niedzielę na godz. 10.00.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i cały miesiąc listopad poświęcony modlitwie za zmarłych.

W pierwszym tygodniu listopada można zyskać odpusty zupełne, które można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Aby pomóc duszom czyśćcowym, trzeba chcieć taki odpust zyskać i wykluczyć przywiązanie do grzechu nawet lekkiego.

Kiedy taki odpust zupełny można zyskać?

- jeden odpust w Dzień Zaduszny (od południa 1 listopada aż do północy 2 listopada) za pobożne nawiedzenie kościoła i kaplicy i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę. Trzeba spełnić także zwyczajne warunki zyskania odpustu zupełnego tzn. spowiedź św., Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.

- codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych. Trzeba również wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu.

Dlatego okazja do spowiedzi św. w każdy dzień podczas nabożeństwa różańcowego o g. 17.00.

8. Bóg zapłać wiernym z ul. Łychów za sprzątanie kościoła i ofiarę 560 zł. Msza św. w ich intencji: 30 I 2018 – 6.30. Na ten tydzień troskę o czystość i wystrój świątyni przejmują parafianie z ulicy Myśliwskiej i Przysieki.

9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne w dniu 25 X 2017r. tj. w środę od g. 8.00 do 13.30 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 4.

Lista nowych członków Rady Duszpasterskiej wybranej dnia 15 X 2017r.:

Z wyboru:

1.Dobrzański Mieczysław

2.Dudek Ireneusz

3.Dygutowicz Andrzej

4.Dźwigaj Bogusław

5.Jezioro Kazimierz

6.Nowak Elżbieta

7.Pieczonka Teresa

8.Poznański Jan

9.Przyborowska Kinga

10.Sewiołek Stanisław

Z nominacji:

11. Chudy Marcin

12. Kamiński Roman

13. Kawalec Stanisława

14. Klima Karol

15. Zagrodzka Renata

Osobom z dotychczasowej Rady składam jak najserdeczniejsze podziękowanie za pełne odpowiedzialności wypełnianie swej misji, życzliwość, dobre rady w trosce o duchowe i materialne dobro wspólnoty parafialnej. Czujcie się dalej blisko związani z Kościołem Chrystusowym.

Nowym wybranym członkom Rady Duszpasterskiej życzę światła Ducha Świętego, gorliwości i odpowiedzialności za pomyślną przyszłość naszej Parafii.

MSZE ŚW. POGRZEBOWE:

† Tadeusz Maćkowicz

W Parafii:

 1. Od żony i dzieci wraz z rodzinami: 15.03.2018 – 17.30
 2. Od sąsiadów z ul. Dębczej: 17.03.2018 – 6.30
 3. Od sąsiadów z ul. Dębczej: 23.03.2018 – 6.30
 4. Od sąsiadów z ul. Dębczej: 12.04.2018 – 17.30
 5. Od siostry Ireny z Rzezawy z rodz.: 06.04.2018 – 17.30
 6. Od siostry Zofii: 06.04.2018 – 17.30
 7. 7.Od kuzyna Jana z rodz.: 10.04.2018 – 6.30

Poza Parafią:

 1. Od sąsiadów z ul. Dębczej
 2. Od sąsiadów z ul. Dębczej
 3. Od Pań ze Szkoły Muzycznej z Nowej Huty – koleżanek córki
 4. Od koleżanek i kolegów syna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku
 5. Od koleżanek i kolegów syna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku
 6. Od Jarosława Baniak z rodz.
 7. Od rodz. Bienias
 8. Od koleżanek i kolegów z liceum z kl. „e” rocznik 2003-2006
 9. Od koleżanek i kolegów z gimnazjum z kl. „c” rocznik 2000-2003
 10. Od rodz. Francuzów
 11. Od rodz. Latochów
 12. Od Krystyny Maćkowicz z rodz.
 13. Od rodz. Karpielów z Rzezawy
 14. Od rodz. Bratków z Rzezawy

Powyższe Msze św. oraz 9 Mszy św. od uczestników pogrzebu odprawi poza Parafią Ks. Józef Korczyński.

MSZE ŚW. POGRZEBOWE:

† Urszula Starnowska

W Parafii:

1. Od córki i syna: 15.04.2018 – 11.30

2. Od mieszkańców bl. 9 kl. IV: 05.04.2018 – 17.30

3. Od mieszkańców bl. 9 kl. IV: 09.04.2018 – 17.30

4. Od koleżanek i kolegów syna Arka z Firmy Pulsar: 18.04.2018 – 17.30

5. Od rodz. Szmajserów: 17.04.2018 – 17.30

6. Od koleżanek emerytek z Przedszkola nr 5 w Bochni: 20.04.2018 – 17.30

7. Od ucz. pogrz.: 21.04.2018 – 6.30

8. Od ucz. pogrz.: 21.04.2018 – 6.30

Do wieczności Bóg odwołał w tym tygodniu śp. +Urszulę Starnowską w 69 r. życia. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu.

1. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Prosimy, aby dzieci w poniedziałek przyniosły plansze z naklejonymi obrazkami. We wtorek będą losowane nagrody. We wtorek w kaplicy na Murowiance będzie sprawowana Msza św. o g. 18.30 w intencji wszystkich uczestników modlitwy różańcowej.

2. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w każdą niedzielę.

O g. 14.00 w kaplicy na Łychowie będzie msza św. z kazaniem okolicznościowym, a potem procesja różańcowa na cmentarz. Na prośbę księdza Rektora na cmentarzu na Łychowie będzie zbierana kwesta na remont i utrzymanie starego budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

3.Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą zyskać dar Odpustu Zupełnego pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień.

4. W czwartek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. o godzinie: 6.30, 8.00, 10.00; 16.00, 17.30. Przed każdą Mszą św. wypominki listopadowe.

Wierni, którzy w Dzień Zaduszny odwiedzą kościół i tam odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę” za zmarłych, mogą zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami:

- stan łaski uświęcającej

- Komunia św.

- modlitwa za zmarłych

- modlitwa w intencji Ojca św.

- brak przywiązania się nawet do grzechu lekkiego.

5. Apelujemy o zachowanie wielkiej ostrożności z racji wzmożonego ruchu drogowego podczas wyjazdu na groby zmarłych. Bądźmy też czujni na złodziei.

6. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, I-y piątek i I-a sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku od g. 16.00, w środę i czwartek przed każdą Mszą św.

7. Wyjazd do chorych w piątek: ks. Kazimierz i Ks. Mateusz od g. 8.00; ks. Sławomir i ks. Damian od g. 13.30.

8. W I-ą sobotę miesiąca zapraszamy na rozważanie o g. 6.15 a po Mszy św. wotywnej o Niepokalanym Poczęciu NMP na modlitwę różańcową w duchu wynagrodzenia za grzechy przeciw czci Niepokalanego Serca NMP.

9. W przyszłą, I-ą niedzielę miesiąca tj. 5 listopada:

- zmiana tajemnic różańcowych o g. 8.00.

- młodzież naszej Parafii rozprowadzać będzie biało – czerwone flagi. Dochód z akcji przeznaczony będzie na działalność KSMu.

- ks. Sławomir będzie obchodził swoje Imieniny. Msza św. w intencji ks. Sławka od Caritas i Rady Parafialnej o g. 11.30. Drogiemu Solenizantowi życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki MB Anielskiej, życzliwości ludzkiej oraz zadowolenia w kapłańskim posługiwaniu.

10. Wypominki z prośbą o zbawienie Drogich Zmarłych z naszych rodzin można składać w zakrystii lub w kancelarii.

11. Bóg zapłać wiernym z ul. Myśliwskiej i Przysieki za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę: z ul. Myśliwskiej – 270 zł., z ul. Przysieki – 220 zł. Msza św. w ich intencji: 16 IV 2018 – 6.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z ul. Krasińskiego i ul. Murowianka bez bloków.

12. Bardzo dziękujemy dotychczasowej Radzie Duszpasterskiej za ofiarę 900 zł. przekazany jako dar ołtarza i p. rodzinie z ul. Św. Jana za ofiarę 200 zł na Kościół. Niech Boża łaska stokrotnie wynagrodzi hojność serca.

13. Mając na uwadze słowa Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym.” Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zachęcają wszystkich parafian do włączenia się w akcję pomocy dla chorego i niepełnosprawnego 5 letniego Filipka.

W dniu Wszystkich Świętych, po każdej Mszy Świętej przy naszym kościele, będą zbierane ofiary przeznaczone na rehabilitację i wózek dla chłopca. Za każdą złożoną ofiarę otrzymają Państwo symboliczny znicz lub flagę, które można zabrać ze sobą na groby naszych najbliższych. Nie bądźmy obojętni, pomóżmy Filipowi.

14. Kopalnia Soli Bochnia zaprasza na Mszę Świętą, która odbędzie się w Kaplicy Św. Kingi w dniu 05 listopada 2017 r. o godz. 18:00. Zjazd do kopalni odbywał się będzie od godz. 16:45. Bezpłatne bilety wstępu będą do odbioru w Biurze Obsługi Turystycznej przy szybie Campi, od dnia 31 października bieżącego roku.

Do wieczności Bóg odwołał w tym tygodniu śp + Zbigniewa Cempa. Jego pogrzeb będzie 2 XI – 13.00 na ul. Orackiej. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

1. Zachęcamy do gorliwości w uczęszczaniu na nabożeństwa różańcowe.

2. Dziś dokonujemy wyboru do Rady Duszpasterskiej na kolejne 5-cio lecie. Z listy kandydatów podajemy na kartce jedną osobę i wrzucamy do przygotowanej skarbonki.

3. Dzisiaj w całej Polsce jest liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej mszy św. i przystępujących do Komunii św.

4. Jutro 16 października jest organizowany kolejny Bieg Papieski. Tego dnia nauczyciele i uczniowie z terenu Miasta i Powiatu wystartują spod kościoła św. Pawła Ap. o godz. 12 ku Bazylice, a meta przy naszym kościele o g. 12.45.

5. Jutro też o g. 19.00 w dolnym kościele rozpoczyna się kurs Alfa, którego celem jest odświeżenie i pogłębienie podstaw wiary chrześcijańskiej.

6. W środę przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty – Patrona lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Życzymy wszystkim dużo sił, cierpliwości i życzliwości w służbie choremu, cierpiącemu człowiekowi.

7. W czwartek 19 października, w parafii Św. Mikołaja w Bochni będzie odprawiona Msza św. o g. 18.00 w 33 rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w intencji Ludzi Pracy zamówiona przez Bocheńską Solidarność. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o błog. Boże w umacnianiu jedności i wspólne rozwiązywanie dręczących problemów naszej Ojczyzny.

8. W czwartek zapraszamy uczniów 7 klasy na kolejne spotkanie formacyjne o godz. 16.30 w dolnym kościele a potem na nabożeństwo różańcowe.

9. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę misyjną. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na misje święte.

10. Dziękujemy wiernym z ul. Brzeskiej i domów za lasem za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 190 zł. zł. na Kościół. Msza św. w ich intencji: 30 I 2018 – 6.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z ul. Łychów. Nie trzeba kupować kwiatów.

11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom na składkę przeznaczoną na inwestycje parafialne. Chcemy jeszcze w tym roku wyścielić ławki w kościele nowymi ocieplaczami. Mamy obiecane na 1 listopada. Dziękujemy p. rodzinie z ul. Podedworze za ofiarę 200 zł. na Kościół.

12. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej. Zabierzmy przy okazji kartki wypominkowe listopadowe i roczne.

13. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Św. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Informacje o kursie można uzyskać na stronie internetowej: www.kursbiblijny.deon.pl/ oraz pod podanym adresem: e-mailowym oraz adresem pocztowym:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

albo: ks. Zbigniew Marek SJ

ul. Zaskale 1, 30-250 Kraków

„Kurs Biblijny”

14. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA organizuje kurs „Nowe Życie”. Kurs odbędzie się w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie w dniach od 10 do 12 listopada. Szczegóły na plakacie.

15. W naszej parafii jest organizowana zbiórka zużytego sprzętu AGD. Taki sprzęt przywozimy za zgodą Dyrekcji Szkoły na boisko sportowe w środę 25 października od g. 8.00 do g. 13.30.

16. W niedzielę 22.10 po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 pan Piotr Krawczyk będzie sprzedawał książkę swojego autorstwa „Pastuszkowie z Fatimy”. Jest to pięknie ilustrowana opowieść o dzieciach fatimskich, ich spotkaniach z Matką Bożą i próbach zrozumienia prawd wiary. Książka jest napisana w formie przygodowej w sposób przystępny dla dzieci. Cena egzemplarza 20 zł.

Do wieczności Bóg odwołał w tym tygodniu śp. +Tadeusza Maćkowicza lat 69. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

Podkategorie