1. Przeżywając tak wyjątkowy Jubileusz 100 - lecia odzyskania Niepodległości Ojczyzny, przypominamy sobie słowa Św. Jana Pawła II skierowane do Polaków podczas I Pielgrzymki do naszej Ojczyzny: Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska” raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością …. Abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się i nie zniechęcili, ……. Abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało.

Niech to będzie dla nas zachętą do ciągłej modlitwy za Ojczyznę, odpowiedzialności za nią i do kształtowania ducha patriotyzmu u dzieci i młodzieży.

W dniu dzisiejszym Pan Marcin – organista przeżywa swoje Imieniny. Życzymy Drogiemu Solenizantowi zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i orędownictwa swego Patrona, a w życiu osobistym i rodzinnym szczęścia, miłości oraz spełnienia szlachetnych marzeń.

2. W tygodniu różaniec z wypominaniem zmarłych o godz. 17.00. W tym tygodniu nie będzie zbiórki ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów.

3. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy a w piątek ku czci św. Jana Nepomucena. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowannia z klas 8 SP i 3 Gimnazjum na Mszy św. o godz. 17.30.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkania Parafialnego Zespołu Synodalnego. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. To także wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, święto patronalne Ruchu Czystych Serc.

Składka na tacę za tydzień przeznaczona jest na pokrycie kosztów inwestycyjnych w parafii. Już dziś dziękujemy wszystkim parafianom za wielkoduszną i systematyczną pomoc finansową dla Kościoła.

6. Bóg zapłać parafianom z Nowych Bloków przy ul. Brzeźnickiej za sprzątanie i kwiaty do kościoła oraz ofiarę 490 zł. Msza św. w ich intencjach: 7 III 2019 – 17.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z ul. Floris bl. 25A i 25B.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy p. rodzinie z ul. Floris za ofiarę 1200 zł. na Kościół.

8. W dniu 18 listopada w Rzezawie, o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Patriotyczny w100 rocznicę Odzyskania Niepodległości w wykonaniu artystów z Akademii Muzycznej w Katowicach. Chętnych zapraszamy.

9. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Informacje pod adresem e-mailowym oraz pocztowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo: ks Zbigniew Marek SJ ul. Zaskale, 30-250 Kraków.

Msze św. gregoriańskie za św. +Teresę Sokalską odprawi ks. Adam Polanowski od 15 listopada br.