1. Dzisiaj po Mszach św. młodzież rozprowadza świąteczne ciastka. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu na Europejskie Spotkanie  Młodzieży Taizé w Madrycie.

2. Młodzież naszej Parafii zaprasza na tradycyjne Jasełka. W tym roku będą wystawiane tylko raz - dzisiaj o godz. 18.30 w dolnym kościele. W czasie występu będzie możliwość wsparcia Eweliny, która wymaga kosztownej operacji serca.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna dopiero od czwartku po wieczornej mszy św. a potem przez cały styczeń tylko po wieczornej mszy św. 

4.W poniedziałek 24 grudnia będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Rano ostatnie Roraty o g. 6.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły wtedy podpisane plansze adwentowe z naklejonymi obrazkami. Będzie wtedy dla dzieci losowanie nagród.

5. Rano w poniedziałek będzie okazja do spowiedzi św. dla  przyjezdnych z zagranicy. Po południu w gronie rodziny będziemy przeżywać Wigilię. Podczas tej rodzinnej uroczystości będziemy czytać Ewangelię o Bożym Narodzeniu, będziemy łamać się opłatkiem wypowiadając serdeczne życzenia. Niech nie zabraknie śpiewu kolęd i gestów wzajemnej dobroci, przebaczenia i miłości. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy post.

6. Zapraszamy bardzo serdecznie na Pasterkę o północy. W tę świętą NOC na wzór pasterzy będziemy witać i adorować Bożą Dziecinę. Przyjdźmy jak najliczniej i jak najchętniej. Składka na Pasterce będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia i na Dom Samotnej Matki. Zapraszamy na wspólne kolędowanie zorganizowane przez młodzież - pół godziny przed Pasterką.

7. We wtorek 25 grudnia, przypada UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Msze święte będą jak w każdą niedzielę.

8. W środę 26 grudnia – drugi dzień Świąt: ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA. Msze św. będą także jak w niedzielę. W tym dniu składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

Podczas mszy św. o g. 11.30 będzie rozesłanie kolędników misyjnych i zaraz po mszy św. kolędnicy zawitają do naszych domów, tylko w tym dniu. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.  Każdy opiekun grupy ma identyfikator z pieczęcią naszej parafii. Zebrane środki pieniężne przeznaczone będą na cele misyjne.

9. W niedzielę 30  grudnia będziemy przeżywać Święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżonków Jubilatów przeżywających okrągłe rocznice na mszę św. o g. 11.30.  Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii lub w zakrystii.

10. Dziękujemy wiernym z ul. Murowianka bl 6 za sprzątanie kościoła i ofiarę  190 zł. na Kościół. Msza św. w ich intencji: 17 V 2019 – 17.30. Na sobotę 29 grudnia proszeni są wierni z ul. Murowianka bl. 8. Nie trzeba kwiatów.

11. Serdeczne podziękowanie składamy dla Rady Duszpasterskiej, ministrantom i lektorom za pomoc w rozprowadzaniu wigilijnych świec  przy kościele i wam Drodzy Parafianie za złożone przy tej okazji ofiary. Również dziś możemy nabywać opłatki i świece wigilijne po każdej mszy św.

Dziękujemy Wam także za dzisiejszą ofiarę na tacę z przeznaczeniem na budujące się kościoły w naszej diecezji.

12. Bóg zapłać pewnej osobie z ul. Brzeźnickiej za ofiarę 100 złotych i pewnej rodzinie także z tej ulicy 200 zł. na potrzeby Kościoła. Stokrotne dzięki.

13. Zachęcamy do nabywania nowej prasy religijnej. Ciekawy i pięknie ilustrowany jest „Gość Niedzielny” – po 8 zł. oraz nasza parafialna gazetka "Źródełko” – po 3 zł. To może być miły upominek podczas odwiedzin rodzinnych. 

14. Msza św. w int. IV Róży Ojców dz. – bł. i o zdrowie dla ciężko chorych z tej Róży: 4 VIII 2019 – 8.00. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół 200 zł.

15. Msza św. za śp. + Alicję Jabłońską od Zarządu NSZZ AMP. SA  w Stalprodukt SA, od Ewy Wolak z rodziną i Ireneusza Dudka z rodziną: 28 III 2019 – 17.30.

Do wieczności Bóg odwołał w tym tygodniu śp. +Józefa Jarmużek w 94 r. życia, śp. + Mieczysława Cisaka  w 62 r. życia (jego pogrzeb w poniedziałek wigilijny o g. 10.00 na ul. Orackiej, oraz śp. +Halinę Nowak w 72 r. życia (jej pogrzeb również w poniedziałek w Cikowicach) Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

 

                           WIZYTA DUSZPASTERSKA 2018/2019

CZWARTEK – 27.12.2018 g. 15:00

•        Ul. Murowianka bez bloków

•        Ul. Murowianka blok 2

PIĄTEK – 28.12.2018 g. 15.00

•        Ul. Brzeska numery parzyste - od p. Jarosz do p. Przybyło (do obwodnicy)

•        Ul. Brzeska numery nieparzyste do obwodnicy

SOBOTA – 29.12.2018 g. 9:00

•        Ul. Krzyżaki od ul. Brzeźnickiej prawa strona do p. Wojas

•        Ul. Krzyżaki od p. Bajdów lewa strona ulicy, ul. Lecha

•        Ul. Krzyżaki od obwodnicy obie strony

NIEDZIELA – 30.12.2018 g. 15:00

•        Ul. Brzeźnicka bl. 57

•        Ul. Brzeźnicka bl. 57 A

ŚRODA – 02.01.2019 g.15:00

•        Ul. Krasińskiego od początku do końca

•        Ul. Przysieki od strony Brzeźnicy

•        Ul. Konfederatów Barskich

CZWARTEK – 03.01.2019 g.15:00

•        Ul. Dębcza numery nieparzyste od p. Pląder (75) do p. Gasek (47)

•        Ul. Dębcza numery parzyste od początku do p. Włodarczyk (48)

•        Ul. Dębcza od p. Kowalczyk (116) do końca ulicy

PIĄTEK  – 04.01.2019 – Pierwszy piątek miesiąca – nie ma kolędy

SOBOTA – 05.01.2019 g. 9.00

•        Ul. Podedworze od p. Panna

•        Ul. Podedworze od początku ulicy lewa strona

•        Ul. Podedworze od początku ulicy prawa strona

•        Ul. Podedworze od końca ulicy

NIEDZIELA  – 06.01.2019 – Objawienie Pańskie – nie ma kolędy

PONIEDZIAŁEK – 07.01.2019 g. 15.00

•        Blok 13 Osiedle św. Jana klatka 1 i 2

•        Ul. Floris, blok 27 i 29

•        Ul. Floris numery parzyste

•        Ul. Floris numery nieparzyste

Kolędowanie w blokach w tym roku zaczynamy od dolnych mieszkań.