Spotkania w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 19.30 w dolnym kościele

 

„Czas misji jeszcze się nie skończył;

Chrystus ciągle potrzebuje

Wielkodusznych mężczyzn i kobiet,

Którzy staną się posłańcami

Dobrej Nowiny

Aż po krańce ziemi.

Nie bójcie się pójść za Nim.

Ochoczo dzielcie się z innymi

Wiarą, którą otrzymaliście!”

(Jan Paweł II)

Czym jest Ruch Czystych Serc? Nasza wspólnota promuje dokładnie to, o czym nauczał Jezus Chrystus: „Błogosławieni czystego serca albowiem oni Boga oglądać będą”. Młodzi ludzie decydujący się wstąpić do RCS wybierają na swojego Przewodnika Jezusa Chrystusa, który staje się dla nich jedynym Nauczycielem, Wychowawcą i Zbawicielem, Kimś najbliższym, do Kogo przychodzą ze wszystkimi problemami swojej młodości.

To właśnie od Jezusa czerpiemy siły do wytrwania w czystości, liczymy zatem na Boże prowadzenie oraz na Boże miłosierdzie. Uczymy się dostrzegać piękno świata stworzonego przez Boga, bezinteresowne piękno ciała ludzkiego, kształtujemy swoje charaktery i wytrwałość, wspieramy się w walce z naszymi słabościami, a nade wszystko uczymy się bezinteresownie kochać drugiego człowieka.

Czystość to nie aseksualność, dlatego nie negujemy w sobie bożego daru seksualności, lecz razem z Jezusem formujemy naszą duchowość, by ofiarować drugiej osobie czyste serce, by móc pokochać czystą miłością pozbawioną egoizmu i żądzą spełniania osobistych zachcianek.

Nasze codwutygodniowe spotkania dotyczą spraw związanych z czystością, kwestii wiary i duchowości, problemów, z którymi borykają się młodzi ludzie. Szukamy niełatwych rozwiązań, dyskutujemy, debatujemy, modlimy się, dzielimy się swoim czasem, uśmiechem i radością. Ze wspólnej Eucharystii czerpiemy duchowe siły, zaś Adoracja Najświętszego Sakramentu pomaga nam patrzeć na świat oczami Boga.

Jeśli nie chcesz być sam, szukasz dla siebie odpowiedniej wspólnoty, chciałbyś podzielić się radością swojej wiary, podyskutować, pożartować, znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania – przyjdź na naszą wspólnotę J. Spotykamy się w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godzinie 19:30 w dolnym kościele. Zabierz tylko ze sobą uśmiech i dobre chęci! J

Zapraszamy !