20170917 112554W dniach 15 - 17 września odbył się wyjazd formacyjny Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. 21 osób postanowiło spędzić weekend w górach, by umocnić swoją relację z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

- Po drodze odwiedziliśmy klasztor sióstr klarysek i ołtarz papieski w Starym Sączu. Jeszcze chwila na placu zabaw i wyruszyliśmy w dalszą drogę do ośrodka rekolekcyjnego w Szczawnicy. Zakwaterowanie się, kolacja, chwila modlitwy i zabawy i już trzeba było iść spać, bo rano czekały nas nowe wyzwania.

Choć w sobotę rano padało, podjęliśmy ryzyko, by zdobyć jakiś, chociaż niewielki szczyt. Szybko jednak przestało padać, a Wąwóz Homole okazał się dla nas zbyt łatwy, dlatego wyruszyliśmy w dalszą drogę na Wysoką, a potem na Durbaszkę, gdzie zatrzymaliśmy się w pięknym schronisku.

Wtedy już pięknie świeciło słońce, a oczy cieszyły piękne wysokie szczyty, wciąż świeża zieleń i stada baranów pasące się w okolicy. Potem jeszcze cerkiew w Jaworkach, kolacja, śpiew piosenek i bajka w śpiworze.

W niedzielę poszliśmy na Mszę Św. do kościoła, by pomodlić się wraz z parafianami. Był czas na spróbowanie leczniczej wody w miejscowej pijalni i spacer szczawnickim deptakiem. Szczęśliwie przestawało padać, dlatego czym prędzej wsiedliśmy do busa, by w Krościenku powspinać się w parku linowym.

To był dobrze przeżyty czas. Może następnym razem wybierzesz się z nami? Dołącz do naszej grupy już teraz!

Spotkania PDMD odbywają się w każdą środę o godz. 18:30 w dolnym kościele. Zapraszamy!

Zdjęcia z wyjazdu