1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Apelujemy o zachowywanie przepisów drogowych.

2. Po raz drugi z woli Papieża Franciszka obchodzony jest dzisiaj także Dzień Ubogich pod hasłem: „Biedak zawołał i Pan go usłyszał”. Przy kościele członkowie Caritas Parafialnej wraz ze Szkolnym Kołem Caritas rozprowadzają małe świeże chlebki a złożoną przy tym ofiarę przeznaczamy na pomoc ubogim. Bóg zapłać za gest chrześcijańskiej miłości.

3. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na pokrycie kosztów inwestycyjnych w parafii. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagrodzi hojność serca i dłoni.

4. Do sprzątania kościoła byli proszeni parafianie z ul. Floris bl. 25A i 25B. Przyszła tylko jedna osoba. Nikt kwiatów nie przyniósł. Z bl. 25B złożono ofiarę 60 zł. na Kościół. Za tydzień prosimy więc jeszcze raz tych samych mieszkańców. Nie trzeba kupować kwiatów.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto LSO Diecezji Tarnowskiej. To również Niedziela Synodalna.

W tym dniu nasz alumn WSD w Tarnowie Kamil Biernat przyjmie z rąk ks. biskupa Ordynariusza strój kapłański – sutannę. Są to tzw. Obłóczyny, które przybliżają go do kapłaństwa Chrystusowego. Często módlmy się w jego intencji, aby kształtował w sobie obraz świętego kapłana wg serca Bożego. Módlmy się też o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele.

6. W tym dniu w parafii św. Mikołaja w Bochni podczas Mszy świętej o godz. 10.30 nastąpi obrzęd wprowadzenia do posługi lektorskiej ministrantów z Dekanatu Bochnia-Wschód. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Prałat Ryszard Podstołowicz, dziekan i proboszcz parafii Św. Mikołaja Bpa w Bochni. Módlmy się o potrzebne łaski dla nowych lektorów oraz o to, aby gorliwie i z zapałem pełnili posługę przy ołtarzu Pana.

7. W sobotę 10 listopada 2018 r. odbyły XIII Dekanalne Mistrzostwa w Piłce Nożnej Halowej LSO. Spośród 18 drużyn Ministranci z naszej parafii zdobyli I miejsce, lektorzy młodsi II, natomiast lektorzy starsi I miejsce. I te zwycięskie drużyny przechodzą do następnego etapu – rejonowego. Zwycięzcom gratulujemy.

8. Ksiądz Sławomir zaprasza wszystkich chłopców, którzy pragną zostać ministrantami, aby przyszli na spotkanie, które odbędzie się w środę 21listopada o godzinie 16.00 w kościele.

9. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas składają stokrotne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy Kacperkowi, u którego niedawno wykryto glejaka. Dzięki ofiarności parafian udało się zebrać kwotę 6 tysięcy 209 złotych. Mamy nadzieję, że ten hojny dar pozwoli przywrócić uśmiech na twarzy Kacperka.

10. Prośba serdeczna: nie przyklejajmy gum do żucia przy drzwiach wejściowych, na schodach i na ścianie. To wyjątkowo niegodziwe i o kulturze tych osób nie świadczy.