MAKULATURA NA MISJE

Dzięki ludziom dobrej woli 

ponad 300 uczniów z bardzo biednej dzielnicy  Yaounde

 stolicy Kamerunu ukończy rok szkolny!

 

W sobotę 28 maja 2022r przy kościele św. Jana Nepomucena przeprowadziliśmy drugą w tym roku, a 34 –tą od początku trwania Akcji, zbiórkę makulatury na misje. Akcja jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W 7 kontenerach zebraliśmy 11 120 kg zużytego papieru i tektury. Natomiast bezpośrednio do bazy EKOM BUDU osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę w ilości 3 040 kg.

Łącznie zebraliśmy 14 160 kg.

Cztery osoby przekazały ofiary pieniężne. Tak, więc na stworzenie nowych miejsc dla dzieci w przedszkolu i w szkole w Centrum Dziecka w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazaliśmy 8 740 zł. 

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Jana Nepomucena: p. Roman Kamiński, p. Józef Dziadowiec, p. Ryszard Migdał, p. Jerzy Warzecha, p. Kazimierz Jezioro, p. Przemysław Jabłoński. Bracia z Zakonu Rycerzy Jana Pawła II: Stanisław Jabłoński, Andrzej Zbigniew Igła, Jan Poznański, oraz p. Agata Dziadowiec ze Wspólnoty Crucis Splendor. 

Do akcji „Makulatura na misje” od dłuższego czasu włączają się  przedszkola, szkoły i placówki oświatowe. W sobotę zasiliły naszą zbiórkę: Ochronka Sióstr Służebniczek w Bochni, Miejskie Przedszkole „Górniczy Kącik nr 3 w Bochni, Przedszkole w Mokrzyskach, Szkoła Podstawowa w Królówce, Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, Zespół Szkół w Szczurowej, II Liceum Ogólnokształcące w Bochni. Do akcji włączyły się również bocheńskie firmy: Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Sport-Relax - Sklep Sportowy,  , Galeria Rondo,  Marex Firma Handlowa Hurtownia, Keijsers Interior Projects, Artsklep.com,  Bosch Car Service Trojak,  Starostwo Powiatowe w Bochni, Firma Handlowa Moskit, Sanit. Hurtownia Art. Sanitarno – Instalacyjnych, PTTK Oddział w Bochni i Studio K w Łapczycy.

Wszystkim, którzy tak ofiarnie wsparli Akcję i osobom pracującym przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności.

Ze słowami wdzięczności zwracamy się do bocheńskich sklepów, instytucji i portali  internetowych, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o Akcji „Makulatura na misje”.

Słowa wdzięczności kierujemy też osób, które bezinteresownie służą swoim transportem i pomagają osobom bez samochodów dostarczyć makulaturę na miejsce zbiórki.

Dzięki sobotniej zbiórce i ludziom o otwartym sercu do przedszkola i szkoły będą mogły być przyjęte następne dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień.

Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom S. Kolbena dziękuje w krótkiej  przesłanej przed kilkoma dniami korespondencji:

 

KOCHANI!

Na samym początku pragnę podziękować, księżom Proboszczom, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich i mieszkańcom Bochni za dobro otrzymywane, za każde objawy Waszej pomocy płynące z głębi Waszych serc . U nas wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego. Dzięki pomocy Bożej i Waszej, dzięki pracy sióstr i nauczycieli mogę powiedzieć, że był to rok pełen wyzwań, ogromnej pracy sióstr i nauczycieli. Każdy trymestr, to lepsze wyniki nauki. W miejscu gdzie mała część dzieci chodziła do szkoły, gdzie mieszkańcy z niechęcią nas przyjmowali dużo się zmieniło. Dzięki otwarciu szkoły ponad 300 dzieci ukończy rok szkolny z tej biednej dzielnicy, ze slumsów. Szkoła sprawia, że dzielnica się zmienia. Rano widać idące do szkoły, dzieci w pięknych mundurkach szkolnych. Wszystkie dzieci otrzymały książki i przybory szkolne. Prawie wszystkie dzieci w darze otrzymały upominki na Boże Narodzenie, wycieczkę na stadion gdzie w tym roku odbywały się CAF – Puchar Narodów Afryki (piłka nożna). Kilka razy wspólny posiłek.  To wszystko dzięki Waszej pomocy i adopcji serca. Dziękuję za każdą wpłatę na adopcję, każdą ofiarę i każdy kilogram makulatury, za przesłane krzesełka. DZIEKUJĘ za każdy rodzaj pomocy płynącej z głębi Waszych serc. Niech nasza radość będzie Waszą radością, nasze osiągnięcia Waszym sukcesem. Nasze serca są pełne wdzięczności. Nosimy Was w naszych modlitwach i sercach. Niech Pan błogosławi Wam i Waszym Rodzinom. 

Wdzięczna s.Kolbena z Siostrami i Dziećmi z Centrum Dziecka w Yaounde.

 

Zachęcamy również w miarę możliwości do przekazywania ofiar na budowę Centrum na konto:   

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,

ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock

Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000

dopisując przeznaczenie ofiary: - na budowę CENTRUM DZIECKA,

lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:

„Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11".

 

Następną zbiórkę makulatury planujemy 3 września 2022 r. przy parafii św. Jana Nepomucena.

 

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT

Oddział przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni