1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej.
  2. Za tydzień po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Przed kościołem będzie można wesprzeć misjonarzy w zakupie pojazdów misyjnych włączając się w ogólnopolską akcję „1 grosz za jeden kilometr”. Składka w tym dniu przeznaczona na potrzeby Parafii.
  3. Prosimy, aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziła VIII Róża Ojców. Msza św. w intencji VII Róży Ojców oraz w int. †† Członków: 15.02.2022 – 6.30.. Bóg zapłać za ofiarę 200 zł.
  4. Bóg zapłać dwóm rodzinom z ul. Gazaris za sprzątanie kościoła i ofiarę 100 zł. Msza św. w ich intencji: 14.02.2022 – 17.30. Z ul. Floris i Warzelniczej nikt nie przyszedł. Na ten tydzień proszeni są mieszkańcy z ul. Brzeźnickiej bez bloków.
  5. Naprzeciwko wejścia do Bazyliki św. Mikołaja (obok Oratorium św. Kingi, za sklepem komputerowym), zainstalowana została tzw. lodówka społeczna, zwana też jadłodzielnią. Jeśli ktoś ma za dużo jedzenia lub ma życzenie coś zakupić – wkłada je do tej lodówki, a każdy może potem takie jedzenie stamtąd zabrać. Jedzenie nie może być przeterminowane, a gotowe potrawy muszą być szczelnie opakowane z dokładną datą przygotowania i opisem. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, dzielimy się nim z każdym, kto tego potrzebuje. Do lodówki można włożyć konserwy, jogurty, pieczywo, sery, owoce czy przygotowane w domu potrawy, które nam zostały. Zasada korzystania ze społecznej lodówki jest umieszczona na jej drzwiach. Dziękujemy pomysłodawcom uruchomienia takiej lodówki w naszym mieście i już dzisiaj wszystkim, którzy jedzeniem się podzielą, a potrzebujących zapraszamy do korzystania.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: † Józefa Pasionka. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu.

 

MSZE ŚW. POGRZEBOWE:

† Józef Pasionek

W Parafii:

  1. Od sąsiadów z ul. Floris: 07.04.2022 – 6.30
  2. Od Haliny Sitko: 07.04.2022 – 6.30
  3. Od sąsiadów z ul. Floris: 11.04.2022 – 6.30
  4. Od siostry Krystyny z rodz.: 11.04.2022 – 6.30